Kan Lekesi Nasıl Çıkar ?

KAN LEKESİ Nasıl Çıkar

Koltuktan, yataktan, halıdan kan lekesi nasıl ve ne ile menfaat? Kıyafetlere yahut türlü nesnelerin üstünde ansızın görünen lekeler, üzücü durumlardan bir tanesidir. de bunlardan birisidir ve çıkması en zor gösterilen lekeler arasında kabul görür. Olumsuz görüntüsü ile kötü bir sezgi meydana getiren kan lekesi, gömleklerde olabileceği gibi koltukta, yatakta, halıda ve fayansta dahi olur. Peki, kurumuş kan lekesi nasıl menfaat? İşte, kurumuş kan lekesi çıkarma yöntemleri... 

KURUMUŞ KAN LEKESİ NASIL ÇIKAR?
 Kurumuş kan lekesi çıkarmak için basit pekçok usul bulunmaktadır. Kumaştan, tişörtten, pantolondan, fayanstan, halıdan, koltuktan, yorgandan ve gömlekten kan lekesi çıkarmak için alttaki yöntemlerden birisini seçin ve uygulayın. Mutlaka netice alacaksınız. 

SOĞUK SU İLE YENİ KAN LEKESİ ÇIKARMAK Eğer kan lekesi yeni bulaşmış şayet programınız gereken usul soğuk sudur. Yeni kan lekesi bulaşıcı bölgenin üstüne derhal soğuk su dökün, kan lekesi çıkacaktır.

TUZLU SU İLE KURUMUŞ KAN LEKESİ NASIL ÇIKAR?
Kurumuş kan lekesi çıkarmak istiyorsanız, tuzlu su yönteminden faydalanmanız gereklidir. Tuz ve suyu karıştırarak bir macun kıvamına getirin. Oluşan bu karışımı kumaşın, koltuğun, tişörtün yahut diğer bir yerden çıkarmak dilediğiniz kan lekesinin üstüne sürün. Ardından bulaşık süngeri ile kurumuş kan lekesi olan bölgeyi ovalayın. Böylelikle, kan lekesi çıkacaktır.

DİŞ MACUNU İLE KAN LEKESİ ÇIKARMA
Kurumuş kan lekesi çıkarmak için yapılan en basit yöntemlerden birisi de lekeye diş macunu sürmektir. Kurumuş kan lekesi çıkarmak dilediğiniz bölgeye diş macunu ve 20 dakika süresince bekleyin. Daha sonra, pak bir bez yardımı ile diş macununu temizleyin. Leke kısa zaman içinde ortadan kalkacaktır. 

BEYAZ SİRKE İLE KURUMUŞ KAN LEKESİ GEÇER Mİ?
 Kurumuş kan lekesinin üstüne bir türk kahvesi fincanı kadar ak sirke dökünüz. Leke kaybolana kadar bekletiniz.
 

Sizler yinede evde kendiniz deneyerek halınızı riske atmayın. Bu konular uzmanlık gerektiren ve profesyonel yöntemler ile uygulaması yapılması gereken işlemlerdir. Uzman halı yıkama firmalarından destek almanızı tavsiye ederiz. 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Her hakkı saklıdır www.hementemiz.com @2020

Iyzico