Düzce İli Ve Firmaları

Plaka 81
Alan Kodu (Avrupa) 0(380)
Nüfus 360.388
Yüzölçümü 2.574 km²​

Genel Bilgiler

Düzce şehrinin tarihi Milattan önce 1390 yıllarına kadar dayanmaktadır.  Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan İstanbul’a olan yakınlığından dolayı yüz yıllar boyunca kıymetli topraklardan sayılırdı.  Türkiye’de de şu anda İstanbul -  Ankara otobanı üzerinde bulunur ve yol üzerinde hala değerli illerimizden biridir. 81 plaka kodu ile Türkiye Cumhuriyeti’nin son ilidir. Çevresinde Frig, Roma, Bizans Lidya, Pers, Selçuk ve Osmanlı devleti gibi uygarlıkların izlerini görmek mümkündür. Düzce’yi 1323 yılında Bizanslardan Osmanlı devleti zamanında Orhan gazinin komutanlarından Konuralp Bey komutan tarafından ele geçirilmiştir. Düzce de bir ilçenin ismide günümüze kadar Konuralp olarak gelmiştir.

Düzce coğrafi konumu dolayısı ile hayvancılık ve tarıma fazlasıyla el verişli bir bölgedir. Bundandır ki bölgede yaşayan vatandaşlarda bu doğal güzelliklerden faydalanarak tarım ve hayvancılıkla ilgilenmektedirler. Bölgede 65 bin büyük baş, 16 bin küçükbaş hayvan 332 bin yumurta tavuğu 20 milyon adet Broiler tavuğu kayıtlı bulunmaktadır.  Ayrıca bölgede 44 adet alabalık çiftliği bulunmaktadır. Bu alabalık çiftliklerinde yılda 82 ton balık üretimi yapılmaktadır. 

Düzce Belediyesi Anadolu’nun güzel bir bölgesinde olmasından dolayı ovaları yeşil alanları ormanları da dikkat çekmektedir. Yeşil alan alanından zengin olan düzce Türkiye’nin gelişmekte olan illeri arasında yer almaktadır. Düzce belediyesi içerisinden çeşitli akarsular da geçerek şehrin güzelliğine güzellik katmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerinde gezebileceği hem doğal harikalar hem de geçmişten günümüze gelmiş onlarca tarihi mekâna sahiptir.


Düzce İlçeleri

Düzce'nin 7 ilçesi bulunmaktadır.

 1- Akçakoca  5- Gümüşova
 2- Cumayeri  6- Kaynaşlı
 3- Çilimli  7- Yığılca
 4- Gölyaka  

 

Düzce haritada yeri

Anahtar Kelimeler: Düzce Alan KoduDüzce PlakaDüzce NufusuDüzce YüzölçümüDüzce Telefon Kodu0380 Alan Kodu Nerenin, 81 Plaka Kodu Nerenin, Halı yıkama firmaları, Koltuk Yıkama, perde yıkama, kuru temizleme, Temizlik şirketi, oto yıkamaları, 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Her hakkı saklıdır www.hementemiz.com @2020

Iyzico